Sieć edukacji żywieniowej dla zrównoważonego rozwoju Euroregionu Nysa

SIEĆ

netsus – projekt realizowany przez niemieckie stowarzyszenie Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e. V. oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

PROJEKT

Wspólny projekt Christlich Sozialen Bildungswerk Sachsen e.V. i Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

AKTUALNOŚCI

Nad czym teraz pracujemy? Jakie są najbliższe daty?

PLATFORMA EDUKACYJNA

Dostęp do platformy edukacyjnej nt. „zrównoważonego żywienia” – strona logowania i możliwość rezerwacji.

Platforma edukacyjna w skrócie

Tutaj znajdziesz w krótkich filmach przegląd tego, czego możesz się spodziewać w module edukacyjnym na temat „Zrównoważone odżywianie” dla poszczególnych rozdziałów.

Film obrazowy od Farmy dla Dzieci i Młodzieży Hoyerswerda

Tutaj dowiesz się, czego możesz się spodziewać na lekcjach projektowych w centrum zielarstwa i żywienia na Farmie dla Dzieci i Młodzieży.

WYDARZENIA

  Maj 2024  
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

NEWS

„Europejski Festiwal Ekologiczny”, który odbył się 22 kwietnia 2024 r. na Farmie dla Dzieci i Młodzieży w Hoyerswerdzie, umożliwił licznym odwiedzającym zapoznanie się z platformą edukacyjną "netsus" oraz ofertą polsko-niemieckich zajęć projektowych realizowanych w centrum żywienia.

Uczniowie z Lubomierza i Wittichenau mogli świadomie doświadczać jedzenia wszystkimi zmysłami w Centrum Żywienia wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Radomierzu (niedaleko Jeleniej Góry).

W dniach 11 i 12 marca 2024 roku na Farmie dla Dzieci i Młodzieży po raz kolejny można było usłyszeć język polski. Uczniowie szkół z Lubomierza i Nowogrodźca ponownie się spotkali, uczyli i gotowali razem z uczniami z Wittichenau
i Hoyerswerdy.

 
Logo CSB
Logo Universität
Logo Interreg Polen und Sachsen