Aktualności

Auch im Winter lässt sich im heimischen Garten noch einiges finden.
Vor allem Kohlgemüsesorten wie Rotkohl, Grünkohl oder Rosenkohl wachsen auch bei niedrigen Temperaturen und lassen sich so im Winter frisch ernten.
Ergänzt wird das breite Angebot durch verschiedenes Lagergemüse. Hierzu zählt beispielsweise verschiedenes Wurzelgemüse wie Möhren oder Pastinaken.

In unseren Videobeiträgen erklären wir Ihnen nicht nur, warum Wintergemüse sehr gesund ist, sondern auch, wie Sie ausgewählte Gemüsesorten schmackhaft zubereiten können.

W dniu 28 września 2021 r. partnerzy spotkali się po raz ostatni w ramach projektu. Wspólnie przyjrzeli się temu, co udało się osiągnąć i podsumowali ważne rezultaty współpracy w ciągu ostatnich dwóch lat.

W terminie od 28 sierpnia do 12 września 2021 odbył się cykl szkoleń dla edukatorów żywieniowych. Szkolenie miało na celu wzmocnienie kompetencji edukatorów żywieniowych, które pozwolą im na samodzielne prowadzenie edukacji dla dzieci i młodzieży w Euroregionie Nysa.

Przedstawiciele dziedziny edukacji, nauki, gospodarki i polityki zebrali się w ramach projektu w formie transgranicznego gremium w celu dalszego promowania tematu zrównoważonego żywienia - jako ważnego aspektu społecznego.

Saksoński minister ds. rozwoju regionalnego, Thomas Schmidt, dokonał 5 lipca 2021 r. uroczystego otwarcia nowej kuchni dydaktycznej w Centrum Żywienia na Farmie dla Dzieci i Młodzieży w Hoyerswerdzie.

W dniu 29 czerwca 2021 roku Małgorzata Terpiłowska i dr Magdalena Dunikowska ze Wspólnego Sekretariatu Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 we Wrocławiu odwiedziły Centrum Żywienia na Farmie dla Dzieci i Młodzieży w Hoyerswerdzie.

Ważnym filarem projektu jest utworzenie transgranicznego gremium, składającego się z przedstawicieli oświaty, nauki, gospodarki i polityki, w celu dalszego wspierania tematyki zrównoważonego żywienia, jako ważnego zagadnienia społecznego.

Wspólne dni projektowe, w których mieli uczestniczyć uczniowie z różnych szkół z Powiatu Bautzen oraz Województwa Dolnośląskiego, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie mogły zostać zrealizowane w bieżącym roku szkolnym w formie online lub stacjonarnej.

O tym jak, pomimo skutków trwającej od marca 2020 r. pandemii koronawirusa, osiągnąć cele projektu do końca jego realizacji we wrześniu 2021 r., dyskutowano podczas narady grupy roboczej w dniu 22 kwietnia.

2 marca 2021 roku w Miltitz odbyło się pierwsze szkolenie z obsługi platformy edukacyjnej. Specjalistka ds. żywienia - Elžbjeta Hoyer oraz zespół z Centrum Żywienia zapoznali się z aplikacją.

Po sześciomiesięcznym okresie przebudowy, na początku lutego 2021 roku, na Farmie dla Dzieci i Młodzieży w Hoyerswerdzie nastąpił odbiór robót budowlanych w budynku głównym oraz przekazanie nowej kuchni dydaktycznej.

Trwają prace związane z przebudową ośrodka w Radomierzu, jesteśmy już na etapie wykańczania wewnątrz w pomieszczeniach, w których realizowane będą zajęcia projektowe dla dzieci.

Pomimo trudności związanych z epidemią COVID-19 i pracy oraz spotkań on-line udało nam się 1 października 2020 zorganizować spotkanie zespołu roboczego projektu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, na którym omawialiśmy głównie zagadnienia związane z platformą Netsus i grą edukacyjną dla dzieci.

WYDARZENIA

> Grudzień 2022  
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

DOWNLOADS

Logos, Bilder, Flyer, alles zum Download.

kontynuuj czytanie

 
Logo CSB
Logo Universität
Logo Interreg Polen und Sachsen